Marka Tescil
Marka Tescil

Marka Tescili Nedir?
Üretmiş olduğunuz malların piyasada rahatlıkla tanılabilmesi ve vermiş olduğunuz kaliteli hizmetin markalaşmış olan markanızı marka tescili ile koruma altına almadığınız müddetçe markanız sizin markanız olarak görülmez ve markalaşmış olamazsınız. Piyasadan yararlanarak markanızı üçüncü şahısların tescil ettirmemesi için markanızı tescil ile koruma altına almalısınız..

Yıllarca kullandığınız, emek ve sermaya harcayarak güzel konuma getirdiğiniz markanızın üçüncü şahıslar tarafından tescil ettirildiğinde markanızı taklitci yani korsan kullanımcı konumuna düşersiniz. Buda markanızın ve ürünlerinizin elinizden gittiği anlamına gelir.


Marka Tescili Nasıl Yapılır?


Marka Tescili konusunda firmamızdan doğru ve güvenilir hizmet alabilirsiniz. yaptırabilirsiniz. Marka tescili işlemi; yapacağımız görüşme ile doğru markanın seçimi ile marka sınıflarının seçimi yapılıp, ilgili harç ve vakalet ücretleri ödenerek başvuru evraklarınız Türk Patent Enstitüsüne ulaştırılır. Bu başvuru ve yazışma süresi ortalama 3 gün sürmektedir ve bu işlemlerden sonra marka başvuru numaranız sizlere bildirilerek dosyanız TPE marka tescil sürecinegirmiş olmaktadır. Marka Tescil Süreci yaklaşık 10 -11 ay sürmektedir. Başvurusu yapılan marka 6 ay gibi bir süre içerisinde araştırılır. 6. Ayın sonunda markanızın tescil edilip edilemeyeceği kararı verilir. Markanızın Tescil edilmesinde sakınca yok ise 3 ay boyunca Resmi Marka Yayın Bülteninde yayınlanır. Yayın Esnasında diğer marka sahiplerinin markanızın markalarına benzer durumu var ise markanıza itiraz etme hakkı doğmaktadır. Fakat her itiraz edilen marka tescil edilmeyecek değildir. Her Bültene Çıkan Marka’da tescil edilecek gözüyle bakılmamalıdır. 3.ayın sonunda ise itraz gelmeyen markalar için Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti Yatırıldıktan Sonra Marka Tescil Belgeniz hazırlanarak size iletilir.

Firmamız bugüne kadar bir çok marka tescil işlemi gerçekleştirmiştir.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu   Gebze Kartuş Toner   Gebze Marka Patent